Müügil uus sortiment istikuid:

Puukoolist Õunapuud Pirnipuud Ploomipuud Kirsipuud Marjapõõsad Dekoratiivtaimed Hinnakiri E-pood

Marjapõõsad

Mustsõstra sordid:

Sordinimetus Iseloomustus
Bagira Marjad suured, esimesed marjad isegi väga suured, maitselt magusad ja mahedad, valmivad üsna ühtlaselt. Väga hea lauamari, sobib ka moosiks ja külmutamiseks.
Karri Viljad mustad, suured, pikkades kobarates, valmivad ühtlaselt. Keskvalmiv, põõsas püstine.
Svita Kievska Suured magusad varase valmimisajaga marjad.
Tšornõi Zemtšug Marjad maheda magusa maitsega, keskmise valmimisajaga. Hea lauamari.
Varmas Marjad suured ja magusad, varavalmivad. Hea lauamari, sobib ka külmutamiseks. Eelistab kerget viljakat mulda.

Punase sõstra sordid:

Sordinimetus Iseloomustus
Hollandi punane Suured mahlased hapukad marjad on pikkades kobarates. Põõsas on viljakas, vastupidav, püstiste tugevate okstega. Kõige levinum punase sõstra sort, mis sobib eriti hästi mahlaks.
Jonkheer van Tets Marjad on magusamad ja valmivad varem, kui "Hollandi punasel". Hea mari nii mahlaks kui lauamarjaks. Põõsas on laiuva kasvuga.
Rolan Väga viljakas sort, viljakobarad pikad. Marjad on helepunased, hea magushapu maitsega. Põõsas on püstise kasvuga. Valmimisaeg varajane. Sobib nii lauamarjaks kui mahlaks.
Viksnes Viljad tume-kirsipunased. Viljakobarad pikad. Marjad valmivad varakult. Maitsev ja ilus lauamari.

Valge sõstra sordid:

Sordinimetus Iseloomustus
Hele Viljad kollakasvalged, suured, pikkades kobarates. Põõsas hea talvekindlusega, saagikas.
Jüteborgi valge Marjad on tihedates kobarates, valmivad juuli teisel poolel. Põõsas on nõrgema kasvuga, laiümmargune, saagikas ning hea haigus- ja külmakindlusega.
Werdavia Saagikas valge sõstra sort, viljakobarad pikad, põõsas on vastupidav kahjustajatele ja on hea talvekindlusega. Marjad on magushapud. Valmivad juunis-juulis.

Karusmarja sordid:

Sordinimetus Iseloomustus
Invicta Marjad on suured, kollased, ovaalsed, kaetud peente udekarvakestega. Põõsas on väikesekasvuline, okkaline, tihe. Vastupidav jahukastele.
Malahhiit Marjad on suured, rohekaskollased, magusad, õhukese kestaga. Põõsas on püstine, tugevakasvuline, okkad jämedad ja tugevad. Sort on vastupidav jahukastele.
Maseka Marjad on keskmise suurusega, roosakas punased, väga magusad. Põõsas on püstine, tugevakasvuline, okkad peenemad ja lühemad. Jahukastekindel, vastupidav ka teistele haigustele. Marjad valmivad varakult.
Nesluhhivski Marjad on suured, tumepunased,väga maitsvad. Põõsas on pikkade, veidi looklevate okstega, okkad pikad ja tugevad. Sort on jahukastele vastupidav. Valmimisaeg keskmine.
Polli esmik Marjad suured, kergelt udekarvalised, hapukasmagusad, õhukese kestaga. Põõsas keskmise kasvuga, pikkade looklevate okstega.
Rita Marjad punased, keskmise suurusega kuni suured, hapukasmagusad, maitsvad. Okasteta sort. Põõsas keskmise kasvuga, looklevate okstega.
Rozovoi marjad roosakaspunased, maitsvad, hapukasmagusad. Okasteta sort. Põõsas püstise kasvuga, väheldane.

Viinamarja sordid:

Sordinimetus Iseloomustus
Elmer Marjad on ümad, tumesinised, mahlased ja magusad, valmivad varakult, augusti lõpul. Kobarad väikesed. Võrsed korgistuvad hästi. Vajab kerget talvekatet.
Korinka russkaja Marjad on ümmargused, tillukesed, seemneteta ja kõvasti viljavarte küljes kinni. Nad on rohekaskollased, väga magusad, varase valmimisajaga(augusti algul). Sobib nii avamaale, kui kasvuhoonesse, vajab talvekatet.
Krasavets Marjad on ümarad, punased, tihedas kobaras, suurte seemnetega, valmivad kasvuhoones septembrikuus, avamaal võivad jääda valmimata. Marjad säilivad hästi. Hea talvekindlusega, vajab vaid kerget talvekatet. Sobib peamiselt kasvuhoonesse.
Kuzminski sinii Marjad sinised, ümarad, tugeva vahakirmega, õhukese kestaga. Seemneid on vähe, viljad magusad ja mahlased, valmivad augustis. Taim kasvab aeglaselt, kuid suurena külmale üsna vastupidav, vajab kerget talvekatet. Varavalmiv avamaaviinamari.
Rondo Marjad on ümarad, tumesinised, vahakirmega kaetud, paksu kestaga, mahlased. Kobarad suured, tihedad. Hea veinimari. Vajab kerget talvekatet.
Zilga Sinised ümarad vahakirmega kaetud marjad valmivad avamaal septembrikuus, on veidi sültja sisuga. Külmakindel, ei vaja talvekatet, võib kasutada haljastuses.